Nová tvář magazínu Megabooks

25. října 2023
  • Tři nové jazykové mutace.

  • Vyhledávání podle autorů.

  • Třídění dle kategorií a mnoho dalšího.


Nejspíš už jste si všimli, že se vám před očima změnila podoba našeho magazínu. Nešálí vás zrak, je tomu tak. A co se vlastně změnilo a proč?

V první řadě jsme se rozhodli magazín vizuálně přiblížit moderní době a udělat ho co možná nejpřehlednější. Hlavní stránka se tedy už nedělí na tři kategorie (jak je znáte na webu), ale na devět odlišných skupin, které daleko lépe definují podstaty textů a které se mnohdy prolínají. Myslím to tak, že nyní spadá článek klidně do tří kategorií. Článek o Stephenu Kingovi tedy najdete jak v osobnostech, tak v beletrii, ale i v zajímavostech. Každopádně pokud holdujete spíše recenzím, kategorie vám dobře poslouží jako filtr. Vše by mělo být intuitivní. Proto jsme změnili stránkování na infinity scrollčlánky se vám budou nově zobrazovat pod sebou, až dokud nedojdete na konec.

Dále se u metadat článků zobrazuje jazyk (případně jazyky), ve kterém byl text napsán (angličtina, čeština, slovenština a španělština). Autor, který také může sloužit k filtraci textů vašeho oblíbence, datum zveřejnění a krátká upoutávka. Sidebar jsme rozšířili o přímý proklik na Instagram, kolonku aktualit (kde budeme, nebo co se děje napříč firmou), souhrn nejaktivnějších autorů a v neposlední řadě možnost odebírat novinky v podobě newsletteru.

To stejné jsme provedli i na webu MEGA SK s tím, že si budeme navzájem daleko více propůjčovat články a tím ještě více propojíme obě společnosti (proto je na obou webech jak slovenština, tak čeština).

Stránky jednotlivých článků doznaly také změn a věřím, že se vám budou lépe číst. Vše jsme upravili tak, aby se texty a grafiky zobrazovaly smysluplně i v mobilních zařízeních. Na boční straně s vámi při čtení putuje sidebar s piktogramy sociálních sítí, ale největší radost mi dělá jiná maličkost. Na horní hraně stránky se nově plní tzv Reading progress bar. Takže v jakýkoli moment víte, kolik toho máte za sebou, a hlavně před sebou; všimli jste si?

Rozložení ani nabídku pod články rozebírat nebudu, tu si už proklikáte sami. Co bych ale zmínil, je nová práce s upoutávkou ke čtení. Má formát bulletpointů. Tedy několika krátkých odrážek, které vypíchnou jádro textu tak, aby čtenář věděl, co ho čeká.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kdo se do práce na magazínu zapojili, zapojují nebo v budoucnu zapojí.