Často kladené otázky

frequently-asked-questions

Jsou všechny ceny včetně DPH?

Ano, jsou.

Co je to ISBN (EAN) a proč bych ho měl/a používat?

ISBN je unikátní identifikátor uvedený v převážné většině na zadní straně titulů (v podstatě je to čárový kód). Pro nás představuje kód, který nám napomáhá přesně určit, o který titul máte zájem. Pokud ho víte, prosíme o jeho uvedení při každém Vašem dotazu. Pokud byste nám například volali s tím, že máte zájem o knihu New Headway, nabídli bychom Vám na výběr ze 4 edicí, které mají celkově 6 úrovní a přibližně 10 různých komponentů (učebnice, pracovní sešit, učitelská metodika, atd.), to představuje až 288 různých titulů. Právě na tomto příkladu máte možnost vidět, jak je důležité znát příslušné ISBN :-)

Zasíláte knihy do zahraničí?

Bohužel nezasíláme, protože se hlavně zaměřujeme na dovoz zahraničních knih do České republiky. V případě Slovenské republiky ale pro vás máme dobrou zprávu, protože tady působí naše spřátelená společnost Megabooks SK.a ta vám poskytne stejně kvalitní servis jako my.

Máte stanovenou minimální výšku objednávky?

Ne, záleží pouze na vás, jestli si koupíte jednu knihu nebo celou hromadu knih. Ze zkušenosti víme, že nákup na internetu je „bezpečnější“. Obvykle toho v kamenném obchodě koupíme daleko víc. :-)

Datum dodání uvedené u knihy znamená datum, kdy knihu skutečně dostanu?

Ano, v drtivé většině případů je to den, kdy u Vás zazvoní kurýr a předá Vám objednávku. Existuje však i mnoho faktorů, které při dovozu a distribuci knih ze zahraničí ovlivnit nedokážeme – stávky, blokády, nevyzpytatelné počasí, nehody a také (nejčastěji) i faktor lidské chyby, který není možné eliminovat na 100 %. Jenom v katalogu anglické literatury obchodujeme s cca 30 000 dodavateli, což je 30 000 šancí na chybu. Proto Vás prosíme o shovívavost. Věřte nám, že děláme vše pro to, abyste objednávku dostali včas a byli spokojení.

Když si objednám více titulů s různou dobou dodání, zašlete mi je postupně nebo najednou?

Běžný a zároveň nejekonomičtější postup je ten, že jakmile naskladníme všechny tituly z Vaší objednávky, obratem je vyexpedujeme. Někteří zákazníci se však na svoje knihy tolik těší, že jsou ochotní připlácet si za dopravu jednotlivých titulů. Pokud jste jedním z těchto vášnivých čtenářů, kontaktujte nás emailem na info@megabooks.cz nebo na čísle +420 226 220 816.

Je osobní odběr nějak zpoplatněn?

To v žádném případě. Jsme rádi, že vás uvidíme osobně v knihkupectví, a těšíme se na vaši návštěvu. Objednávku s volbou dodání Osobní odběrje potřeba uhradit předem online platbou.

Dokážete sehnat opravdu jakoukoliv knihu?

Pokud jste si nevybrali z našeho katalogu, obsahujícího okolo 8.5 milionu titulů a je jedním z největších knižních katalogů v Evropě, tak máme pro Vás dobrou zprávu – ano, jsme schopní obstarat i titul, který se v naší nabídce nenachází. Všechno ale záleží na dostupnosti titulu. Pokud je například "out of print/rozebraný", tak Vám případně nabídneme náhradní edici.

A co třeba takové exotické jazyky? Svahilština, Grónština, jazyk Twi,… Dokážete sehnat i ty?

Náš katalog je opravdu velký. Tak velký, že tam najdete i tyto exotické jazyky, o kterých jsme ani my nevěděli, že existují.

Co znamená, když je u titulu status "out of print/rozebraný"? Dá se ještě sehnat?

Tyto tituly už není možné sehnat ani objednat. V některých případech však existují náhradní edice, například aktualizované vydání, na které Vás samozřejmě u titulu upozorníme. Pro lepší přehlednost je nezařazujeme do běžných výsledků vyhledávaní a dopátrat se k nim můžete jedině použitím vyhledávaní pomocí ISBN kódu.

Proč netřídíte výsledky vyhledávaní podle abecedy?

Výsledky vyhledávaní zobrazujeme podle algoritmu nejrelevantnějších titulů v závislosti například na typu zákazníka, nejoblíbenějších a nejprodávanějších titulů, atd. Bez jeho pomoci by se Vám totiž z vyhledávání v 8.5+ miliónech titulů zatočila hlava :-)

Co znamená, když má titul status „reprint“ a kdy bude znovu k dispozici?

Reprint (dotisk) znamená, že titul byl tak úspěšný, až se vyprodaly všechny zásoby a je potřeba vytisknout další. Někteří vydavatelé vědí přesné datum dostupnosti a v takovém případě ho zobrazíme i my. Pokud datum nevíme, uvádíme status „Nevíme datum dotisku, termín dodaní neznámý“. V obou případech si však daný titul můžete objednat a doručíme Vám ho hned, jakmile bude k dispozici. Je potřebné počítat s tím, že to může bohužel trvat až několik měsíců.

Proč nedokážete datum reprintu ovlivnit? Skutečně musím na dotisk v krajních případech čekat až několik měsíců?

Věřte nám, velmi rádi bychom to čekaní urychlili, ale nejsme vydavatelství, jen jejich distributor.

Potřebuji upravit objednávku, ale nedokážu ji už editovat. Co mám dělat?

V tomto případě nás ihned kontaktujte na emailu info@megabooks.cz nebo na telefonním čísle +420 226 220 816 a my vám s tím velmi rádi pomůžeme.

Jaké slevy poskytujete?

V závislosti na typu zákazníka poskytujeme několik typů slev. Koncoví zákazníci u nás mají automaticky 10% slevu. Školy a učitelé můžou kromě 10% slevy využít i náš věrnostní program pro školy. Akademické instituce, které realizují obstarávaní nových titulů prostřednictvím formálních výběrových řízení, se můžou s dotazem obrátit na vedoucího naší akademické divize na megabooks@megabooks.cz. V rámci běžného nákupu, mimo výběrových řízení, samozřejmě garantujeme minimálně 10% slevu. Knihkupci s námi vstupují do smluvního vztahu, na jehož základě jim poskytujeme slevy podle platných obchodních podmínek.

Jaké benefitní karty berete?

Na e-shopu můžete zaplatit benefitními kartami Sodexo, Edenred a UP. Stejné karty lze využít i na prodejnách. Tam můžete uplatnit také průkazy ISIC a EURO26 či benefitní karty Sphere a EGO Card.

Jaký je rozdíl mezi dárkovým poukazem a slevovým kupónem?

Dárkový poukaz je možné zakoupit na e-shopu v digitální podobě. Ten můžete uplatnit při online nákupu i na našich prodejnách. V našich kamenných knihkupectvích Megabooks můžete zakoupit fyzické dárkové poukázky, které lze uplatnit pouze na našich prodejnách.
Slevové kupóny jsou promo kódy, které můžete získat například při speciálních akcích a s jejich využitím získáte například dopravu zdarma, slevu na konkrétní tituly, apod. Tyto online kódy jsou neprodejné.

Zaregistroval/a jsem se, ale z nějakého důvodu se nemůžu přihlásit. Pomoc!

Nezoufejte, raději se na nás obraťte na emailu info@megabooks.cz nebo na telefonu +420 226 220 816 a my vám obratem s touto nepříjemností pomůžeme.