Často kladené otázky

e-booky / audio knihy

frequently-asked-questions

Jak probíhá nákupní proces elektronických titulů?

Objednávku vytvoříte stejně jako u papírových titulů. Jediný rozdíl je v tom, že není možné v jedné objednávce koupit fyzickou knihu a ebook společně. Na rozdíl od standardního nákupu lze elektronické knihy zaplatit jen platební kartou. Hned po platbě vám přijde na e-mail aktivační link, který si aktivujete ve vašem zařízení v programu Adobe Digital Editions (zdarma k dispozici zde).

V jakém formátu si můžu e-book zakoupit?

V naší nabídce máme tituly ve dvou nejrozšířenějších formátech, a to ePub a PDF. Některé tituly jsou k dispozici v obou těchto formátech, a je tedy na vás, který si vyberete. V žádných jiných formátech e-booky nenabízíme.

V jakém formátu si můžu zakoupit audioknihy?

Audioknihy a audio soubory nabízíme v nejrozšířenějším audio formátu mp3. Z URL adresy, kterou obdržíte e-mailem, si tyto soubory můžete stáhnout přímo do vašeho zařízení. Ve většině případů je třeba nejprve zakoupené soubory dekomprimovat (rozbalit). Přehrát si je pak můžete ve všech aplikacích pro přehrávání audio nahrávek.

Jak si můžu zakoupený e-book přečíst?

K přečtení titulů je třeba nainstalovat program Adobe Digital Editions (zdarma k dispozici zde) nebo Pocketbook Reader (zdarma k dispozici zde). Při prvním spuštění budete vyzváni k vytvoření účtu Adobe – na ten se pak napáruje licence k vámi zakoupeným titulům. Na URL adrese, kterou e-mailem obdržíte, stáhnete soubor, který poté v programu otevřete.
Je důležité, být při stahování titulu přihlášen ve svém účtu v Adobe. Jinak se vám zakoupené e-knihy neuloží do zařízení.

Na jakých zařízeních můžu e-booky číst?

Adobe Digital Editions je k dispozici ve verzi pro zařízení Apple (iPhone, iPad) nebo mobilní telefony a tablety, běžící na operačním systému Google Android. Adobe Digital Editions je také k dispozici na celou řadu dalších zařízení a čteček.
E-booky nejsou dostupné pro čtečky Kindle. Před nákupem e-titulu doporučujeme ověřit v manuálu vašeho zařízení, zda tento software podporuje.

Koupil jsem špatný e-book. / Chci zakoupený e-book reklamovat.

Na nákup elektronických knih a audio knih se nevztahuje právo reklamace, veškeré prodeje jsou konečné. Ve chvíli, kdy nákup provedete, už nelze od transakce odstoupit. Rádi bychom vám v takových situacích vyšli vstříc, ale i nám jako distributorovi ve chvíli vašeho nákupu vystaví majitel licence fakturu, kterou musíme bezpodmínečně uhradit. Při nákupu vás tedy žádáme o zvýšenou opatrnost, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.
Pokud máte s e-knihou problémy (nečitelné stránky, e-book nelze otevřít apod.), kontaktujte nás na e-mailu info@megabooks.cz. Vše lze v krátké době vyřešit.

Jak dlouho bude zakoupený link aktivní? Kolikrát můžu e-book stáhnout?

Aktivační linky expirují po dvou letech. Navrhujeme abyste si e-knihy zálohovali na zdarma dostupných zařízeních, např. na Google Drive, OneDrive nebo Dropbox.
E-book můžete stáhnout až 6x, může být také stahován až do 6 různých zařízení.

Co se stane, když link expiruje a já náhodou přijdu o všechny svoje e-booky?

Své e-booky si stahujete a aktivujete pod svým účtem Adobe. Pokud tedy dojde ke ztrátě dat ve vašem zařízení, stačí dát možnost stáhnout si vaše e-booky na nový počítač/zařízení v aplikaci od Adobe.

Jak to, že ebook je na e-shopu momentálně nedostupný?

Přestože e-book není papírová kniha a teoreticky by měl být k dispozici neustále, jeho dostupnost řídí majitel autorských práv. Můžeme se tedy ve výjimečných případech setkat s tím, že elektronická kniha je dočasně nedostupná. Vydavatel její prodej z nějakého důvodu na čas pozastavil.

Mohu e-book nasdílet s ostatními?

Ne, aktivační link je jen pro vaše osobní užití, ale můžete si ho stáhnout na vícero zařízení, které jsou napojeny na váš Adobe účet.