Často kladené otázky - eBooks / Audio

frequently-asked-questions

Jak probíhá nákupní proces elektronických titulů?

Stejně, jako u těch papírových. Jediný rozdíl je v tom, že v současné chvíli není možné v jedné objednávce koupit knihu a ebook společně. Na rozdíl od standardního nákupu lze elektronické knihy zaplatit jen platební kartou

Co se stane, když si koupím ebook nebo audio knihu?

Po zaplacení kartou odešleme požadavek do databáze majitele licence, ten v zápětí vygeneruje link, na kterém si titul můžete stáhnout. Tento link vám během několika okamžiků pošleme na váš email.

V jakém formátu si můžu e-knihu zakoupit?

V naší nabídce máme tituly ve dvou nejrozšířenějších formátech, a to ePub a PDF. Některé tituly jsou k dispozici v obou těchto formátech, a je tedy na vás, který si vyberete.

V jakém formátu si můžu zakoupit audioknihy?

Audioknihy a audio soubory nabízíme v nejrozšířenějším audio formátu mp3. Z URL adresy, kterou obdržíte emailem, si tyto soubory můžete stáhnout přímo do vašeho zařízení. Ve většině případů je třeba nejprve zakoupené soubory dekomprimovat (rozbalit). Přehrát si je pak můžete ve vhodných aplikacích (např. Windows Media Player, iTunes, VLC, Winamp).

Jak si můžu zakoupený ebook přečíst? A co je to „DRM ebook“?

Všechny námi nabízené e-tituly jsou chráněny systémem DRMs což je formát elektronické ochrany autorských práv. Celosvětovým správcem těchto licencí je společnost Adobe. K přečtení DRM titulů je tedy třeba nainstalovat program Adobe Digital Editions (zdarma k dispozici zde). Při prvním spuštění budete vyzváni k vytvoření účtu Adobe – na ten se pak napáruje licence k vámi zakoupeným titulům. Na URL adrese, kterou emailem obdržíte, stáhnete soubor, který poté v programu Adobe Digital Editions otevřete. O zbytek se už postará automat – připojí se k serveru s obsahem a titul vám do počítače stáhne.

Můžu číst zakoupené ebooky i jiných zařízeních?

Ano. Adobe Digital Editions je k dispozici ve verzi pro zařízení Apple (iPhone, iPad) nebo mobilní telefony a tablety, běžící na operačním systému Google Android. Adobe Digital Editions je také k dispozici na celou řadu dalších zařízení a čteček. Jejich kompletní seznam naleznete zde. Před nákupem e-titulu doporučujeme ověřit v manuálu vašeho zařízení, zda tento software podporuje.

Koupil jsem špatný ebook. / Chci zakoupený ebook reklamovat.

Na nákup elektronických knih a audio knih se nevztahuje právo reklamace, veškeré prodeje jsou konečné. Ve chvíli, kdy nákup provedete, už nelze od transakce odstoupit. Rádi bychom vám v takových situacích vyšli vstříc, ale i nám jako distributorovi ve chvíli vašeho nákupu vystaví majitel licence fakturu, kterou musíme bezpodmínečně uhradit. Při nákupu vás tedy žádáme o zvýšenou opatrnost, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Jak dlouho bude zakoupený link aktivní? Kolikrát můžu ebook stáhnout?

Link (URL adresa) expiruje ve dvou případech – bude stažený 3x až 6x (v závislosti na konkrétním titulu a vydavateli) nebo automaticky za 24 měsíců od uskutečnění nákupu.

Co se stane, když link expiruje a já náhodou přijdu o všechna svoje data?

Ebooky, stejně jako ostatní originální software nebo citlivá data, jsou zodpovědností každého z nás. Doporučujeme proto dělat pravidelnou zálohu vašich dat. Pokud máte přístup ke svému Adobe účtu, měli byste mít i v případě ztráty dat možnost stáhnout si vaše ebooky na nový počítač/zařízení. Zdvořile, ale důrazně vás tedy žádáme, abyste si před nákupem e-knih důkladně prostudovali Často kladené otázky programu Adobe Digital Editions a předešli tak případným nedorozuměním.

Na kolika zařízeních najednou můžu svůj ebook číst?

Všechny tituly s DRM ochranou můžou být v jednu chvíli k dispozici na celkem 6 zařízeních. Ebook můžete mít tedy rozečtený současně např. na vašem PC, mobilním telefonu a čtečce elektronických knih.

Jak to, že ebook je momentálně nedostupný?

Přestože ebook není papírová kniha a teoreticky by měl být k dispozici neustále, jeho dostupnost řídí majitel autorských práv. Můžeme se tedy ve výjimečných případech setkat s tím, že elektronická kniha je dočasně nedostupná. Vydavatel její prodej z nějakého důvodu na čas pozastavil.